Uczynienie naszych miast bardziej dostępnymi dla osób niepełnosprawnych jest prostsze niż nam się wydaje

Uczynienie naszych miast bardziej dostępnymi dla osób niepełnosprawnych jest prostsze niż nam się wydaje
Zapewnienie podjazdów w miejscach, w których znajdują się stopnie lub schody, to tylko jeden ze sposobów na pomoc osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się. Shutterstock/XArt Production

Można by pomyśleć, że miasto, które co roku gości Największa w Australii konferencja dla osób niepełnosprawnych byłby najbardziej dostępny dla wszystkich ludzi.

Nie według naszych Badania naukowe który podkreśla 119 problemów, które wymagają naprawy, jeśli Geelong w stanie Victoria chce być modelowym „miastem dla wszystkich”.

Najwyraźniej istnieje rozbieżność między aspiracjami a rzeczywistością, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę to, że w ostatnim przypadku Spis ludności, O 6% populacji Geelonga zgłosili, że potrzebują pomocy z powodu niepełnosprawności. To więcej niż krajowa liczba 5.1%.

Geelong jest także siedzibą Narodowej Agencji Ubezpieczeń Niepełnosprawnych, WorkSafe i Komisji ds. Wypadków w Ruchu Drogowym, więc powinno być świetnym przykładem tego, co nazywa się dostępem i integracją (A&I) dla osób niepełnosprawnych.


 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

Miasto dla każdego

Wyzwaniem dla Geelong jest zidentyfikowanie miasta modelowego dla osób niepełnosprawnych.

Oto kilka przykładów do rozważenia. Wiele miast na całym świecie rozwiązało problem dostępu osób niepełnosprawnych za pomocą rozwiązań technologicznych ułatwiających ludziom poruszanie się, takich jak: nawigacja osobista ze smartfonami.

Przedstawienie Melbourne beacony, które łączą się z aplikacją na smartfona, aby pomóc osobom z dysfunkcją wzroku poruszać się po stacji Southern Cross i kilka innych stacji.

Za granicą, w tym roku ogłoszono miasto Breda w Holandii Najbardziej dostępne miasto w Europie. Zrobił kilka rzeczy, aby poprawić dostęp, takich jak: wygładzenie wielowiekowych brukowanych ścieżek, zapewniając rampy i wdrażając nawigację cyfrową w całym mieście.

Centralnym elementem wszystkich tych wysiłków jest wspólne projektowanie rozwiązań, praca z osobami, które mają doświadczenie w dostępie dla osób niepełnosprawnych.

Potrzeba zmian

W Geelong ponad 100 osób odpowiedziało na ankietę wśród odwiedzających, a 75 osób z doświadczeniem niepełnosprawności wzięło udział w serii trzech warsztatów i trzech grupach fokusowych.

Czerpanie z lokalnej wiedzy podczas warsztatów na Uniwersytecie Deakin. Uniwersytet Deakin, Autor pod warunkiem

Odkryliśmy, że istnieje szereg rzeczy, które można wdrożyć, aby poprawić dostępność i wykluczenie w Geelong.

Niektóre rzeczy są proste, na przykład zapewnienie podjazdów zamiast schodów i odpowiednich urządzeń toaletowych; inne wiążą się z przebudową miasta i mogą wydawać się trudniejsze.

Jednak reakcja osób niepełnosprawnych była zazwyczaj skromna, a jeden z uczestników powiedział „nie spodziewamy się Taj Mahal”.

Rekomendujemy w sumie sześć priorytetowych obszarów działania.

Uniwersytet Deakin, Autor pod warunkiem

Szereg problemów nadal osłabia wysiłki na rzecz rozwiązania problemów ogólnomiejskich i należy się nimi zająć. Obejmują one zmiany w prawodawstwie w celu zdefiniowania i zapewnienia „dostępu” i „włączenia” są w ramach planowania. .

Konieczna jest również znacząca zmiana w dotychczasowym podejściu do mieszkalnictwa, zamiast nadawania priorytetu podaży mieszkań komunalnych i komunalnych w ogóle, ale zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli chodzi o zatrudnienie, musimy współprojektować organizację miejsca pracy, aby zaspokoić zarówno potrzeby osób niepełnosprawnych, jak i pracodawców. Jest to kluczem do zapewnienia osobom niepełnosprawnym, które poszukują pracy, możliwości jej zdobycia.

Dostęp do informacji

Jednym ze zidentyfikowanych działań było zbudowanie Integracyjnego Centrum Turystycznego Geelong (IGVC) prowadzonego i zarządzanego przez osoby niepełnosprawne, z personelem wspierającym dostępność. Centrum dostarczałoby informacji o dostępności i służyło jako lądowisko, gdzie ludzie mogą zbierać informacje przed zwiedzaniem miasta.

Pomaga wiedzieć, gdzie się udać, aby znaleźć informacje na temat dostępu i usług dla osób niepełnosprawnych. Uniwersytet Deakin, Autor pod warunkiem

Wielu uczestników zauważyło, że ten pomysł był dyskutowany na różnych forach przez ostatnie 30 lat, ale nic się nigdy nie wydarzyło.

Takie projekty są często postrzegane jako luksusy, które są bardziej symboliczne niż namacalne. Nasza analiza pokazuje, że jeśli zostanie wdrożona w koordynacji z szeregiem innych działań, takich jak świadczenie usług wsparcia osób niepełnosprawnych i umożliwienie osobom niepełnosprawnym prowadzenia rozmów, może to zachęcić do dalszych zmian i reform.

W izolacji IGVC został oceniony przez społeczność jako mający wysoką ocenę wpływu (10/10), ale niską ocenę wykonalności (3/10). Niska ocena wykonalności być może wyjaśnia, dlaczego ten projekt nigdy nie doszedł do skutku.

Jako absolutne minimum, IGVC musi mieć pełny zestaw usług wsparcia dostępności i zapewniać przestrzeń dla wszystkich umiejętności, w której ludzie mogą uzyskać dostęp do aktualnych informacji i zaplanować działania na czas ich pobytu.

Centrum umożliwiłoby osobom niepełnosprawnym dokonywanie świadomych wyborów dotyczących dostępnych podróży, zakwaterowania, usług i innych aspektów uczestnictwa w miastach.

Powinna być obsługiwana przez wykwalifikowanych pracowników wsparcia i osoby niepełnosprawne, łączyć ludzi z różnymi agencjami wsparcia i współpracować z dostawcami w celu dostosowania zakwaterowania do dostępnych standardów.

Ale nie można osiągnąć żadnego znaczącego wpływu, izolując jakiekolwiek działania z listy poprawek. Należy rozważyć, w jaki sposób wszystkie inne czynniki odnoszą się do kwestii dostępności i integracji w wielu skalach.

Te lekcje nie są przeznaczone tylko dla Geelong, inne miasta mogą również wykonać te kroki, aby stać się bardziej integracyjnym i dostępnym.Konwersacje

O autorach

David Kelly, Geograf Człowieka, Uniwersytet Deakin i Richard Tucker, profesor nadzwyczajny, Associate Head of School (Badania), współlider sieci badawczej HOME, Uniwersytet Deakin

Artykuł został opublikowany ponownie Konwersacje na licencji Creative Commons. Przeczytać oryginalny artykuł.

książki_zdrowie

Może Ci się spodobać

DOSTĘPNE JĘZYKI

angielsku Afrikaans arabski Chiński (uproszczony) Chiński (tradycyjny) duński holenderski filipińczyk fiński francuski niemiecki grecki hebrajski hinduski węgierski indonezyjski włoski Japonki koreański malajski norweski perski polski portugalski RUMUŃSKI rosyjski hiszpański suahili szwedzki tajski turecki ukraiński urdu wietnamski

śledź InnerSelf na

facebook iconikona twittericon youtubeikona instagramikona kuflaikona rss

 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

Nowe postawy - nowe możliwości

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.pl | Rynek wewnętrzny
Copyright © 1985 - Publikacje wewnętrzne 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.