Możesz podróżować mniej i to jest dobra rzecz

Możesz podróżować mniej i to jest dobra rzecz

W 1900 roku ludzie podróżowali w sumie po prostu 0.2 bln km pojazdem, prawie wszystkie pociągiem.

Do 1950 r. Ludzie przejechali łącznie 3.3 biliona kilometrów, a do 2010 roku roczna suma wyniosła ponad 40 bilionów kilometrów - czyli ponad 133,000 XNUMX podróży w obie strony na słońce. To średnio prawie 6,000 km na osobę każdego roku. Około połowa wszystkich podróży odbyła się samochodem, a 12% samolotem.

Ale czasy się zmieniają. Redukcje podróży pasażerskich na osobę w najważniejszych krajach OECD już się rozpoczęły. W Australia, podróż powierzchniowa na mieszkańca (transport drogowy, kolejowy i morski) spadła od 2006 r., podczas gdy w US, wciąż jest poniżej wartości z 2008 r.

In Japonia, zarówno ogólna powierzchnia, jak i podróże lotnicze spadają od 2000 r. Wiele krajów europejskich również tego doświadcza „Szczytowa podróż”.

To dobrze, dlatego z różnych powodów należy zachęcać do dalszego ograniczania podróży (zarówno pasażerskich, jak i towarowych).

Dlaczego powinniśmy ograniczyć podróż pojazdu

Globalny transport jest główną przyczyną zarówno globalnego wyczerpania ropy naftowej, jak i zmian klimatu. Pomimo wielu rozmów na temat biopaliw, takich jak etanol, ropa naftowa w 2012 r. Wciąż była dostarczana 93% wszystkich paliw transportowych. Wyprodukowano również transport globalny 22.5% wszystkich związanych z energią gazów cieplarnianych.

Połączenia urzędnik pogląd jest taki, że te dwa problemy można rozwiązać za pomocą różnych poprawek technicznych. Obejmują one wykorzystanie paliw alternatywnych i zwiększenie efektywności energetycznej pojazdów, a także bardziej egzotyczne rozwiązania, takie jak magazynowanie węgla pod ziemią i geoinżynieria.

Pierwsze dwa są już w pewnym stopniu wykorzystane, ale mają niewielki wpływ zarówno na zużycie energii w transporcie, jak i wynikające z tego emisja gazów cieplarnianych. Dwie ostatnie poprawki techniczne są rozwiązywane poważne problemy i nigdy nie może być zatrudniony.

W przeciwieństwie do obecnego szumu o pierwszej wojnie światowej, dziesiątki milionów zabitych na drogach pozostają w pamięci. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około 1.24 miliona ludzi zostało zabitych na światowych drogach w Sam 2010. Zgony w wyniku wypadków drogowych są obecnie ósmą wiodącą przyczyną umieralności i numerem jeden wśród osób w wieku 15–29 lat.

Wskaźniki zgonów w ruchu drogowym spadają w krajach OECD, ale ogólnie rosną gdzie indziej, ponieważ masowa własność samochodów rozprzestrzenia się na inne kraje. Z tego powodu WHO przewiduje, że liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych wzrośnie do piątej wiodącej przyczyny śmierci na świecie 2030.

Paradoksalnie wskaźniki śmiertelności (zgony na 100,000 16 osób) są znacznie wyższe w krajach o niskich dochodach, pomimo niskiego poziomu posiadania pojazdów. Główny powód? Śmierć pieszych i rowerzystów może wynosić nawet dwie trzecie zabitych, w porównaniu z XNUMX% w Australia.

Dziesiątki milionów są także ranni każdego roku na drogach świata. W szczególności w krajach o niskich dochodach może to oznaczać podwójną katastrofę: utratę zarobków i wysokie koszty leczenia dla dotkniętych rodzin.

Zanieczyszczenie powietrza powoduje również miliony przedwczesnych zgonów, szczególnie w azjatyckich aglomeracjach, a szybki wzrost ruchu kołowego jest ważną przyczyną. Ponadto ostatnie Chińskie studia odkrył, że życie w obszarach zanieczyszczonych ruchem drogowym niekorzystnie wpłynęło na wyniki dzieci w szkole.

Jaka jest alternatywa?

Od pewnego czasu w krajach OECD - a nawet gdzie indziej, kiedy rozważamy straty w ruchu drogowym i skutki zdrowotne zanieczyszczenia powietrza - społeczne koszty dodatkowej mobilności rosną szybciej niż uzyskane korzyści. Teraz musimy się skupić dostępność - łatwość, z jaką ludzie mogą wykonywać różne czynności - zamiast mobilność pojazdów.

Kiedy dostęp zastępuje mobilność, możemy wreszcie zacząć projektować nasze miasta dla ludzi, a nie dla samochodów. Będziemy musieli zaprojektować nasze miasta i miasteczka, aby zachęcały do ​​przywiązania do miejsca, zamiast nieskończenie starać się być gdzie indziej. Nadmierna mobilność może zniszczyć to poczucie miejsca.

Jak donosi Gertruda Stein o swoim rodzinnym mieście, Oakland, California: „Kiedykolwiek tam dotrzesz, tam nie będzie.”

Potrzebne zmiany mogą być łatwiejsze niż nam się wydaje. W 1947 roku nasze miasta były silnie skoncentrowane na obszarach wewnętrznych. Dziś przy suburbanizacji miejsca pracy, sprzedaż detaliczna i usługi są znacznie bardziej równomiernie rozmieszczone w całym mieście. Poziom podróży na mieszkańca wzrósł kilkakrotnie w naszych miastach od 1947 r., Kiedy to potencjalnie mogliby być zredukowany.

Aby przyspieszyć ten proces „lokalizacji”, będziemy musieli odwrócić nasz zwykły priorytet transportu prywatnego samochodem osobowym, a następnie transportem publicznym i środkami niezmotoryzowanymi. Takie odwrócenie przyniosłoby ważne korzyści zdrowotne; ćwiczenia fizyczne zostały nazwane "cudowny lek".

Ponadto ostatnie badania odkrył, że wzrost otyłości w ostatnich dziesięcioleciach wynika z braku aktywności fizycznej, a nie ze zwiększonych kalorii.

Nie tylko będziemy musieli polegać znacznie mniej na podróżach samochodowych, ale także będziemy musieli zmniejszyć prędkość podróży, częściowo ze względów bezpieczeństwa. Do kolizji samochodowych z pieszymi przy ul 80 km na godzinę, większość nie przeżyje zderzenia, ale przy prędkości 32 km na godzinę zabija się tylko 5%. Oczywiście przy niskich prędkościach i tak zderzeń jest znacznie mniej.

Podróż niezmotoryzowana przewyższa inne tryby pod wieloma względami: nie wykorzystuje paliw kopalnych i nie powoduje zanieczyszczenia. Jest także tani, wydajny w użytkowaniu gruntów miejskich i nie wymaga licencji na prowadzenie.

Jaka jest wada? W porównaniu z samochodami jest dobry tylko dla ludzi, a nie dla wzrostu gospodarczego.

Konwersacje

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w Konwersacje
Czytaj oryginalny artykuł.

O autorze

Moriarty PatrickPatrick Moriarty jest adiunktem na Wydziale Projektowania Uniwersytetu Monash. Jego zainteresowania badawcze obejmują różne formy energii alternatywnej, globalne zmiany klimatu, światową przyszłość i transport.

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeiwhihuiditjakomsnofaplptruesswsvthtrukurvi

śledź InnerSelf na

facebook iconikona twittericon youtubeikona instagramikona kuflaikona rss

 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

NAJNOWSZE FILMY

Rozpoczęła się wielka migracja klimatyczna
Rozpoczęła się wielka migracja klimatyczna
by Super Użytkownik
Kryzys klimatyczny zmusza tysiące ludzi na całym świecie do ucieczki, ponieważ ich domy stają się coraz bardziej niezdatne do zamieszkania.
Ostatnia epoka lodowcowa mówi nam, dlaczego musimy dbać o zmianę temperatury o 2 ℃
Ostatnia epoka lodowcowa mówi nam, dlaczego musimy dbać o zmianę temperatury o 2 ℃
by Alan N Williams i in
W najnowszym raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) stwierdzono, że bez znaczącego spadku…
Ziemia nadawała się do zamieszkania przez miliardy lat - dokładnie, jakie szczęście nam się poszczęściło?
Ziemia nadawała się do zamieszkania przez miliardy lat - dokładnie, jakie szczęście nam się poszczęściło?
by Toby'ego Tyrrella
Stworzenie Homo sapiens zajęło ewolucji 3-4 miliardy lat. Gdyby klimat zawiódł tylko raz w tym…
Jak tworzenie map pogody sprzed 12,000 XNUMX lat może pomóc przewidzieć przyszłe zmiany klimatu
Jak tworzenie map pogody sprzed 12,000 XNUMX lat może pomóc przewidzieć przyszłe zmiany klimatu
by Brice Rea , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,
Koniec ostatniej epoki lodowcowej, około 12,000 XNUMX lat temu, charakteryzował się końcową fazą zimna zwaną młodszymi dryasami.…
Morze Kaspijskie spadnie w tym stuleciu o 9 metrów lub więcej
Morze Kaspijskie spadnie w tym stuleciu o 9 metrów lub więcej
by Frank Wesselingh i Matteo Lattuada
Wyobraź sobie, że jesteś na wybrzeżu i spoglądasz na morze. Przed tobą 100 metrów jałowego piasku, który wygląda jak…
Wenus była kiedyś bardziej podobna do Ziemi, ale zmiany klimatu sprawiły, że nie nadawała się do zamieszkania
Wenus była kiedyś bardziej podobna do Ziemi, ale zmiany klimatu sprawiły, że nie nadawała się do zamieszkania
by Richard Ernst
O zmianach klimatu możemy się wiele nauczyć od Wenus, naszej siostrzanej planety. Wenus ma obecnie temperaturę powierzchni…
Pięć niewiary klimatycznych: przyspieszony kurs dezinformacji klimatycznej
Pięć niewiary klimatycznych: szybki kurs dezinformacji klimatycznej
by John Cook
Ten film to przyspieszony kurs dezinformacji klimatycznej, podsumowujący kluczowe argumenty użyte do poddania w wątpliwość rzeczywistości…
Arktyka nie była tak ciepła od 3 milionów lat, co oznacza duże zmiany dla planety
Arktyka nie była tak ciepła od 3 milionów lat, co oznacza duże zmiany dla planety
by Julie Brigham-Grette i Steve Petsch
Każdego roku pokrywa lodu morskiego w Oceanie Arktycznym kurczy się do najniższego poziomu w połowie września. W tym roku mierzy zaledwie 1.44…

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

zielona energia2 3
Cztery możliwości zielonego wodoru dla Środkowego Zachodu
by Chrześcijański Tae
Aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu, Środkowy Zachód, podobnie jak reszta kraju, będzie musiał całkowicie zdekarbonizować swoją gospodarkę do…
ug83qrfw
Główna bariera w odpowiedzi na zapotrzebowanie musi się skończyć
by John Moore, Na Ziemi
Jeśli federalne organy regulacyjne postąpią właściwie, odbiorcy energii elektrycznej na Środkowym Zachodzie mogą wkrótce zacząć zarabiać, podczas gdy…
drzewa do sadzenia dla klimatu2
Posadź te drzewa, aby poprawić życie w mieście
by Mike Williams-Rice
Nowe badanie ustala, że ​​żywe dęby i amerykańskie jawory są mistrzami wśród 17 „superdrzew”, które pomogą uczynić miasta…
dno morza północnego
Dlaczego musimy zrozumieć geologię dna morskiego, aby wykorzystać wiatry?
by Natasha Barlow, profesor nadzwyczajny czwartorzędowej zmiany środowiska, Uniwersytet w Leeds
Dla każdego kraju obdarzonego łatwym dostępem do płytkiego i wietrznego Morza Północnego, morski wiatr będzie kluczem do spełnienia sieci…
3 lekcje pożarów dla miast leśnych, gdy Dixie Fire niszczy historyczne Greenville w Kalifornii
3 lekcje pożarów dla miast leśnych, gdy Dixie Fire niszczy historyczne Greenville w Kalifornii
by Bart Johnson, profesor architektury krajobrazu, University of Oregon
Pożar płonący w gorącym, suchym górskim lesie przetoczył się przez miasto Gold Rush w Greenville w Kalifornii, 4 sierpnia…
Chiny mogą osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne, ograniczając energetykę węglową
Chiny mogą osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne, ograniczając energetykę węglową
by Alvin Lin
Na kwietniowym Szczycie Klimatycznym przywódców Xi Jinping obiecał, że Chiny będą „ściśle kontrolować energetykę węglową…
Niebieska woda otoczona martwą białą trawą
Mapa śledzi 30 lat ekstremalnego topnienia śniegu w USA
by Mikayla Mace-Arizona
Nowa mapa ekstremalnych zjawisk topnienia śniegu w ciągu ostatnich 30 lat wyjaśnia procesy, które prowadzą do szybkiego topnienia.
Samolot zrzuca czerwony środek ogniochronny na pożar lasu, gdy strażacy zaparkowani wzdłuż drogi patrzą w pomarańczowe niebo
Model przewiduje 10-letni wybuch pożaru, a następnie stopniowy spadek
by Hannah Hickey-U. Waszyngton
Spojrzenie na długoterminową przyszłość pożarów przewiduje początkowy, mniej więcej dekadowy wybuch aktywności pożarów…

 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

Nowe postawy - nowe możliwości

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.pl | Rynek wewnętrzny
Copyright © 1985 - Publikacje wewnętrzne 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.