Zmiany klimatu obwiniane, gdy Chennai ucieka

Zmiany klimatu obwiniane, gdy Chennai ucieka

W 2015 Chennai miał za dużo deszczu: teraz jest za mało. Zdjęcie: Indian Navy, za pośrednictwem Wikimedia Commons

Winą za upadek Chennai jest upadek monsunu i złe zarządzanie rządem w indyjskim stanie Tamil Nadu.

Niektórzy z najbiedniejszych mieszkańców szóstego co do wielkości miasta Indii muszą wydać połowę swoich tygodniowych dochodów na wodę Chennai wysycha: jego cztery zbiorniki są puste, a rządowe tankowce pomocowe nie nadążają za popytem ze strony obywateli.

Pomimo rządowych twierdzeń, że nie ma kryzysu wodnego, krany są puste, a wiele z dziewięciu milionów ludzi w Chennai czeka w kolejce od samego rana, czekając na wodę, którą dostarczą cysterny.

Deszcze monsunowe zawiodły przez ostatnie dwa lata, przez co miasto przetrwało falę upałów bez wody. Rząd dostarcza 10 miliona litrów dziennie pociągiem z odległości 200, starając się zapewnić wystarczającą ilość wody, aby biedni przeżyli. W bogatszych obszarach prywatne tankowce utrzymują zapasy, ładując dwukrotnie normalną stawkę, aby napełnić zbiornik na dachu.

Firmy, zwłaszcza restauracje, zostały zmuszone do zamknięcia, a dzieci nie uczęszczają do szkoły, ponieważ spędzają cały dzień w kolejce po wodę dla swoich rodzin.

Chociaż jest to jasne zmiany klimatu wpływają na wzór monsunu i może być październik, zanim Chennai dostanie wystarczającą ilość wody, aby przywrócić zapasy do normalnego stanu, obwinia się również o niewłaściwe zarządzanie rządem.

Kontrastujące poglądy

Sytuacja miasta została podkreślona przez Leonardo DiCaprio, amerykański aktor i ekolog, który jest ambasadorem ONZ ds. zmian klimatu.

Jego przesłanie jest wyraźnie sprzeczne z tym z Tamil Nadu, główny minister Edappadi K Palaniswami. Powiedział mediom, że codziennie zużywa tylko dwa dzbany wody i że jego rząd dba o swoich obywateli. Było to po tym, jak lokalne media podały, że jego dom w Chennai dostawał dwa ciężarówki wody dziennie.

Starszy urzędnik w wodociągu metra w Chennai powiedział, że od początku czerwca starano się zapewnić minimalne zapotrzebowanie mieszkańców na wodę: „Rząd zainicjował plany dostarczenia wody z okolicznych dzielnic. Ponieważ deszcze monsunowe padały kolejno przez trzeci rok, nie mogliśmy gromadzić wody. ”

Powiedział, że obecnie wykorzystywane źródła obejmują wodę z kamieniołomów, dwie zakłady odsalania w mieście, lokalne jezioro i kilka odwiertów na przedmieściach.

Rząd próbuje stłumić demonstracje. Gdy organizacja ochotnicza Arappor Iyakkam, zwrócił się do komisarza policji z Chennai o zgodę na protest w sprawie kryzysu wodnego, odmówił, powołując się na to, że powiedział, że musi chronić prawo i porządek oraz wpływ na pokój i spokój w czasach, gdy rząd już starał się zapewnić wodę . Protestujący zwrócili się więc do sądu najwyższego w Madrasie o zgodę na kontynuację.

„Rząd nie przestaje dostarczać wody dla wielonarodowych firm, gdy jego ludzie walczą o zaspokojenie swojego pragnienia”

Według koordynatora Arappora Iyakkama, Jayaramana, sąd stwierdził, że świadomość społeczna na temat kryzysu jest ważna i udzielił pozwolenia. Iyakkam powiedział: „Chennai i wiele części Tamil Nadu borykają się z ostrym kryzysem wodnym, który powstał z powodu ciągłego zaniedbywania zbiorników wodnych oraz niewłaściwego administrowania i korupcji ze strony rządów.

„Obecny rząd jest w trybie zaprzeczania, uznając poziom niedoboru wody i jego brak pracy nad rozwiązaniami. Nasza kampania kładłaby nacisk na potrzebę działania na zasadach wojny ”.

Działacz społeczny Arul Doss twierdzi, że rząd traci koncentrację na poszukiwaniu długoterminowych rozwiązań i zamiast tego wydaje pieniądze na zakłady odsalania. „Bogaci mogą sobie pozwolić na zakup wody za podwójną cenę. Ale biedni robotnicy są teraz zmuszeni do wydawania połowy pensji na wodę. W jakim kierunku zmierzamy?

„Rząd nie przestaje dostarczać wody dla wielonarodowych firm, kiedy jego ludzie walczą o zaspokojenie pragnienia” - powiedział.

„Zamiast wydawać pieniądze na recykling wody i usuwanie zamulenia wszystkich zbiorników wodnych przed sezonem monsunowym, rząd ciężko pracuje nad otwarciem nowych zakładów odsalania w Chennai. Trudno uwierzyć, że to to samo miasto, które ucierpiało powodzie w 2015 roku.

Coraz gorzej

„Przynajmniej do tego czasu rząd powinien był oczyścić zbiorniki wodne i zapewnić zużycie szarej wody w wieżowcach w mieście”, powiedział Arul Doss dla Climate News Network.

Los zwykłych ludzi staje się coraz bardziej ekstremalny. Mieszkaniec Chennai, student K Meena, musi przynieść wodę. „Musimy polegać na dostawach cystern, ponieważ krany na naszych ulicach wyschły. Nasza jest pięcioosobowa rodzina. Moi rodzice i rodzeństwo na zmianę zbierają wodę do kąpieli i gotowania. Zrezygnowałem z zajęć i spóźniłem się na studia, ponieważ musiałem czekać na ciężarówkę ”- powiedziała Meena.

Kierowca taksówki Logeswaran korzysta z toalet na stacjach benzynowych i co drugi noc śpi w samochodzie, aby uniknąć używania cennych zapasów wody w domu, które są przechowywane dla jego żony i trzyletniego dziecka.

„Niektórzy z moich sąsiadów wysłali swoje dzieci i żony z powrotem do rodzinnych wiosek z powodu kryzysu wodnego. To bardzo smutny stan dla naszego miasta. Woda jest podstawową potrzebą i czuję, że rząd całkowicie zawiódł - powiedział z rozpaczą. - Sieć wiadomości klimatycznych

Artykuł ukazał się pierwotnie w sieci wiadomości klimatycznych

Powiązane książki

Life After Carbon: Next Global Transformation of Cities

by Peter Plastrik, John Cleveland
1610918495Przyszłość naszych miast nie jest już taka, jak kiedyś. Model nowoczesnego miasta, który został przyjęty na całym świecie w XX wieku, przeżył swoją przydatność. Nie może rozwiązać problemów, które pomógł stworzyć - zwłaszcza globalnego ocieplenia. Na szczęście w miastach pojawia się nowy model rozwoju miast w celu agresywnego radzenia sobie z realiami zmian klimatu. Zmienia sposób, w jaki miasta projektują i wykorzystują przestrzeń fizyczną, generują bogactwo gospodarcze, konsumują i pozbywają się zasobów, eksploatują i utrzymują naturalne ekosystemy oraz przygotowują się na przyszłość. Dostępne na Amazon

Szóste wyginięcie: nienaturalna historia

Elżbieta Kolbert
1250062187W ciągu ostatnich pół miliarda lat miało miejsce Pięć masowych wymierań, kiedy różnorodność życia na Ziemi nagle i dramatycznie się zmniejszyła. Naukowcy z całego świata monitorują obecnie szóste wyginięcie, które, jak się przewiduje, będzie najbardziej niszczycielskim wydarzeniem wyginięcia od czasu uderzenia asteroidy, która zniszczyła dinozaury. Tym razem kataklizm to my. W prozie, która jest jednocześnie szczera, zabawna i głęboko poinformowana, New Yorker pisarka Elizabeth Kolbert mówi nam, dlaczego i jak istoty ludzkie zmieniły życie na planecie w sposób, jakiego nie zrobił żaden gatunek wcześniej. Przeplatając badania w pół tuzinie dyscyplin, opisy fascynujących gatunków, które już zostały utracone, oraz historię wyginięcia jako koncepcji, Kolbert przedstawia poruszającą i kompleksową relację o zniknięciach, które mają miejsce na naszych oczach. Pokazuje, że szóste wyginięcie prawdopodobnie będzie najtrwalszym dziedzictwem ludzkości, zmuszając nas do przemyślenia fundamentalnego pytania, co to znaczy być człowiekiem. Dostępne na Amazon

Wojny klimatyczne: walka o przetrwanie, gdy świat się przegrzewa

autor: Gwynne Dyer
1851687181Fale uchodźców klimatycznych. Dziesiątki nieudanych stanów. Wojna totalna. Z jednego z największych analityków geopolitycznych na świecie dochodzi przerażające spojrzenie na strategiczne realia najbliższej przyszłości, kiedy zmiany klimatu popychają potęgę świata w kierunku surowej polityki przetrwania. Przewidujący i niezachwiany, Wojny klimatyczne będzie jedną z najważniejszych książek nadchodzących lat. Przeczytaj i dowiedz się, do czego zmierzamy. Dostępne na Amazon

Od wydawcy:
Zakupy na Amazon iść na pokrycie kosztów przynoszą InnerSelf.comelf.com, MightyNatural.com, i ClimateImpactNews.com bez kosztów i bez reklamodawców śledzących twoje nawyki przeglądania. Nawet jeśli klikniesz link, ale nie kupisz tych wybranych produktów, wszystko, co kupisz podczas tej samej wizyty w Amazon, płaci nam niewielką prowizję. Nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, więc proszę przyczynić się do wysiłku. Możesz też skorzystaj z tego linku do korzystania z Amazon w dowolnym momencie, aby pomóc wesprzeć nasze wysiłki.

 

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeiwhihuiditjakomsnofaplptruesswsvthtrukurvi

śledź InnerSelf na

facebook iconikona twittericon youtubeikona instagramikona kuflaikona rss

 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

NAJNOWSZE FILMY

Rozpoczęła się wielka migracja klimatyczna
Rozpoczęła się wielka migracja klimatyczna
by Super Użytkownik
Kryzys klimatyczny zmusza tysiące ludzi na całym świecie do ucieczki, ponieważ ich domy stają się coraz bardziej niezdatne do zamieszkania.
Ostatnia epoka lodowcowa mówi nam, dlaczego musimy dbać o zmianę temperatury o 2 ℃
Ostatnia epoka lodowcowa mówi nam, dlaczego musimy dbać o zmianę temperatury o 2 ℃
by Alan N Williams i in
W najnowszym raporcie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) stwierdzono, że bez znaczącego spadku…
Ziemia nadawała się do zamieszkania przez miliardy lat - dokładnie, jakie szczęście nam się poszczęściło?
Ziemia nadawała się do zamieszkania przez miliardy lat - dokładnie, jakie szczęście nam się poszczęściło?
by Toby'ego Tyrrella
Stworzenie Homo sapiens zajęło ewolucji 3-4 miliardy lat. Gdyby klimat zawiódł tylko raz w tym…
Jak tworzenie map pogody sprzed 12,000 XNUMX lat może pomóc przewidzieć przyszłe zmiany klimatu
Jak tworzenie map pogody sprzed 12,000 XNUMX lat może pomóc przewidzieć przyszłe zmiany klimatu
by Brice Rea , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,
Koniec ostatniej epoki lodowcowej, około 12,000 XNUMX lat temu, charakteryzował się końcową fazą zimna zwaną młodszymi dryasami.…
Morze Kaspijskie spadnie w tym stuleciu o 9 metrów lub więcej
Morze Kaspijskie spadnie w tym stuleciu o 9 metrów lub więcej
by Frank Wesselingh i Matteo Lattuada
Wyobraź sobie, że jesteś na wybrzeżu i spoglądasz na morze. Przed tobą 100 metrów jałowego piasku, który wygląda jak…
Wenus była kiedyś bardziej podobna do Ziemi, ale zmiany klimatu sprawiły, że nie nadawała się do zamieszkania
Wenus była kiedyś bardziej podobna do Ziemi, ale zmiany klimatu sprawiły, że nie nadawała się do zamieszkania
by Richard Ernst
O zmianach klimatu możemy się wiele nauczyć od Wenus, naszej siostrzanej planety. Wenus ma obecnie temperaturę powierzchni…
Pięć niewiary klimatycznych: przyspieszony kurs dezinformacji klimatycznej
Pięć niewiary klimatycznych: szybki kurs dezinformacji klimatycznej
by John Cook
Ten film to przyspieszony kurs dezinformacji klimatycznej, podsumowujący kluczowe argumenty użyte do poddania w wątpliwość rzeczywistości…
Arktyka nie była tak ciepła od 3 milionów lat, co oznacza duże zmiany dla planety
Arktyka nie była tak ciepła od 3 milionów lat, co oznacza duże zmiany dla planety
by Julie Brigham-Grette i Steve Petsch
Każdego roku pokrywa lodu morskiego w Oceanie Arktycznym kurczy się do najniższego poziomu w połowie września. W tym roku mierzy zaledwie 1.44…

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

zielona energia2 3
Cztery możliwości zielonego wodoru dla Środkowego Zachodu
by Chrześcijański Tae
Aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu, Środkowy Zachód, podobnie jak reszta kraju, będzie musiał całkowicie zdekarbonizować swoją gospodarkę do…
ug83qrfw
Główna bariera w odpowiedzi na zapotrzebowanie musi się skończyć
by John Moore, Na Ziemi
Jeśli federalne organy regulacyjne postąpią właściwie, odbiorcy energii elektrycznej na Środkowym Zachodzie mogą wkrótce zacząć zarabiać, podczas gdy…
drzewa do sadzenia dla klimatu2
Posadź te drzewa, aby poprawić życie w mieście
by Mike Williams-Rice
Nowe badanie ustala, że ​​żywe dęby i amerykańskie jawory są mistrzami wśród 17 „superdrzew”, które pomogą uczynić miasta…
dno morza północnego
Dlaczego musimy zrozumieć geologię dna morskiego, aby wykorzystać wiatry?
by Natasha Barlow, profesor nadzwyczajny czwartorzędowej zmiany środowiska, Uniwersytet w Leeds
Dla każdego kraju obdarzonego łatwym dostępem do płytkiego i wietrznego Morza Północnego, morski wiatr będzie kluczem do spełnienia sieci…
3 lekcje pożarów dla miast leśnych, gdy Dixie Fire niszczy historyczne Greenville w Kalifornii
3 lekcje pożarów dla miast leśnych, gdy Dixie Fire niszczy historyczne Greenville w Kalifornii
by Bart Johnson, profesor architektury krajobrazu, University of Oregon
Pożar płonący w gorącym, suchym górskim lesie przetoczył się przez miasto Gold Rush w Greenville w Kalifornii, 4 sierpnia…
Chiny mogą osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne, ograniczając energetykę węglową
Chiny mogą osiągnąć cele energetyczne i klimatyczne, ograniczając energetykę węglową
by Alvin Lin
Na kwietniowym Szczycie Klimatycznym przywódców Xi Jinping obiecał, że Chiny będą „ściśle kontrolować energetykę węglową…
Niebieska woda otoczona martwą białą trawą
Mapa śledzi 30 lat ekstremalnego topnienia śniegu w USA
by Mikayla Mace-Arizona
Nowa mapa ekstremalnych zjawisk topnienia śniegu w ciągu ostatnich 30 lat wyjaśnia procesy, które prowadzą do szybkiego topnienia.
Samolot zrzuca czerwony środek ogniochronny na pożar lasu, gdy strażacy zaparkowani wzdłuż drogi patrzą w pomarańczowe niebo
Model przewiduje 10-letni wybuch pożaru, a następnie stopniowy spadek
by Hannah Hickey-U. Waszyngton
Spojrzenie na długoterminową przyszłość pożarów przewiduje początkowy, mniej więcej dekadowy wybuch aktywności pożarów…

 Otrzymuj najnowsze wiadomości e-mail

Tygodnik Codzienna inspiracja

Nowe postawy - nowe możliwości

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.pl | Rynek wewnętrzny
Copyright © 1985 - Publikacje wewnętrzne 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.